A 3D moziélmény legfőbb buktatóját, a kényelmetlen szemüveget iktatja ki a Cinema 3D kijelző.
2016. augusztus 01. 14:30
p
0
0
2
Mentés
Új Cinema 3D kijelzővel, speciálisan elrendezett lencsék és tükrök eredményeként a közönség a kellemetlen szemüveg nélkül is nézhet moziban, a mozi bármelyik székéből 3D filmeket. A prototípus az MIT Számítástudomány és Mesterséges Intelligencia Lab (CSAIL) és az izraeli Weizmann Tudományos Intézet közös fejlesztése.
Szemüveg nélkül eddig is lehetett 3D filmeket nézni, viszont túl sok a korlát: csak speciális látószögből jön be a hatás, moziban és nagyobb terekben nem praktikus. A teljes szöget lefedő új projektorok fejlesztése szintén megoldás, az eddigiek azonban alacsonyabb képfelbontást eredményeztek.
A Cinema 3D lényege a székek szélessége által korlátozott szögek, azaz a nézők csak nagyon kis szögben tudják mozgatni a fejüket, ami elegendő arra, hogy több és nagyobb szögekben jelenítsen meg képeket, a lencsék és tükrök pedig gondoskodnak, hogy a képek minden székhez eljussanak.
A rendszer egyelőre sajnos túl drága és nem is praktikus.
Karrierje csúcspontjaként 2016-ban a riói olimpián 100 méter háton, valamint 200 és 400 méter vegyesen lett aranyérmes, 200 méter háton pedig ezüstöt szerzett a most visszavonult Hosszú Katinka.
Kampányhajrá Dombóváron, illetve Tolna vármegye 2. számú egyéni választókerületében, az esélyes jelölt a fideszes Csibi Krisztina. Bár előrehozott választást követel, ezen a voksoláson a Tisza Párt nem indul. A Mi Hazánk Dúró Dórát, a Demokratikus Koalíció Takács Lászlót indítja. Riport.
Magyarországon otthonra lelt örmények és szírek mesélnek a Hungarikumokkal a világ körül újabb epizódjában.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 2 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
még fokozza
2016. augusztus 02. 22:37
A fénysebesség az a rendszersebesség, amellyel az általunk valóságosnak vélt világot szimulálják. Csak azért vetettem ide, mert eddig egy tudós sem tudott magyarázatot adni, miért annyi amennyi.